logo stylová
horská chata
Tel/Fax: +420 483 399 152
GSM: +420 777 284 272
E-mail: info@zvonice.cz
cz pl de en
logo
Poptávka / rezervace
Jméno:
Termín:
Počet osob:
Druh pobytu:
Telefon:
E-mail:
Poznámky:
Sem napište název chaty:

Vítejte na stránkách horské chaty Zvonice v Kořenově, která se nachází na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Díky její jedinečné poloze si můžete vychutnat krásy hor Jizerských i Krkonoš. Pro skupinové pobyty, školy v přírodě a lyžařské kurzy nabízíme skupinové slevy a dále pro ně máme připravenou pestrou škálu výletů a doprovodného programu.

Uvědomujeme si, že organizace skupinových pobytů je náročná a proto jsme ochotni Vám samozřejmě zajistit skupinovou dopravu dle Vašeho požadavku.


Počet návštěvníků stránek
[CNW:Counter]

Horská chata Zvonice se nachází na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš, mezi Kořenovem a Horním Polubným v Libereckém kraji. Přesná poloha chaty je dle souřadnic GPS 50°45'50.081"N, 15°21'56.672"E.

Nejkratší (pěší) cestou je to do centra Kořenova přibližně 500 m. I přesto leží chata na samotě prakticky uprostřed lesů, díky čemuž si přímo u chaty můžete vychutnat překrásné a hlavně klidné prostředí lesů a luk.

Chata Zvonice je dobře dostupná autem a to jak v zimním, tak i letním období. Asfaltová příjezdová cesta končí na parkovišti přímo u chaty. Zaparkuje zde a na parkovišti se otočí i velký autobus. Příjezdová cesta je v zimě udržována pluhováním (v případě větší sněhové nadílky sněžnou frézou).

Parkování pro hosty je přímo u chaty a je zcela zdarma (v zimním i letním období).

V okolí je dostatek značených turistických cest vhodných pro pěší i cyklistické vyžití, v zimě pak především pro výlety na běžkách (nejbližší běžkařská stopa vede přímo kolem chaty, dostupná je též známá Jizerská magistrála). Přibližně 200 metrů od areálu se nachází sjezdovka s vlekem vhodná pro začátečníky i mírně pokročilé. Pro zdatnější lyžaře doporučujeme využít některé z nedalekých lyžařských areálů (Příchovice, Rejdice, Harrachov, Rokytnice nad Jizerou).

Vzdálenost z Prahy (Černý most) je pouhých 110 km, z Liberce 30 km, z Pardubic a Děčína 100 km, z Hradce Králové 90 km, z Ústí nad Labem 120 km a z Mladé Boleslavi 65 km.

Vlaková i autobusová zastávka jsou od chaty vzdáleny necelý 1km. Zastávka vlaku se nazývá Kořenov a nachází se mezi zastávkami Kořenov zast. a Harrachov. Nejvhodnější a nejbližší zastávka autobusu se nazývá „Kořenov, Příchovice, Motorest“. Například z Prahy (Černého mostu) se do Kořenova dostanete dálkovým autobusem bez přestupů, a to několikrát během dne.

Poloha chaty skýtá mnoho zajímavých cílů v okolí, mezi které patří zejména:
Harrachov
Liberec
Jablonec na Nisou
Mumlavské vodopády
Vodopády na Černé Desné
Protržená přehrada
Kozí farma v Pěnčíně


Zvětšit mapu

Horská chata Zvonice
Kořenov 872
468 49 Kořenov
Tel.: +420 483 399 152
Fax: +420 483 399 152
GSM: +420 777 284 272
E-mail: info@zvonice.cz
www.vprirode.cz © 2008-2010 Alteris s.r.o.
All rights reserved
Created by Luboš and Miloš :-D